Co dzień przez 50 lat
spełniamy oczekiwania
naszych klientów.

Początki firmy sięgają 1967 roku, w którym Alfred Glinkowski rozpoczął produkcję drobiarską. Lata 80 – te przyniosły dynamiczny rozwój, a do zarządzania firmą włączyli się synowie: Włodzimierz, Zbigniew, Henryk oraz Grzegorz. Od roku 2003 firma przyjęła formę spółki jawnej.

Do końca kwietnia 2004 r. ubój ptaków odbywał się w Dymaczewie Starym, jednakże w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej pojawiła się konieczność podwyższenia wydajności zakładu oraz zapewnienia wymaganych norm unijnych uprawniających do eksportu towarów. Zakład został przeniesiony do nowoczesnego obiektu, który znajduje się w Bolesławcu.

Zalety naszych produktów zostały docenione i przyznano im całą gamę certyfikatów. Nie tylko dzięki temu, że spełniamy wszelkie normy unijne, ale także dlatego, że nasze mięsa surowe, wędliny, kiełbasy, salami, filety, pasztety, kindziuki, piersi, mortadele czy polędwice charakteryzują się wybornym smakiem.

Certyfikaty

To się dzieje

01 lutego 2023

Nowy produkt już niedługo w sklepach

01 lutego 2023

Miło nam poinformować, że dla naszych klientów przygotowaliśmy około dwuminutowy filmik na temat procesów produkcji, jakie odbywają się w naszym zakładzie.

01 lutego 2023

Wielkopolski Indyk serdecznie zaprasza na Polagra-Food w dniach 26.09.2016-29.09.2016. Nasze stoisko numer 52 znajduję się w Pawilonie 7A na parterze. Proszę podążać za zapachem grillowanej kiełbasy :-).

Proces produkcji

Popularność produktów Wielkopolskiego Indyka wynika z wielu rzeczy. Przede wszystkim coraz bardziej docenia się w Polsce autentyczność produktów, ich historię i proces wytwórczy.

Etap I:

Produkcja zbóż i pasz

Wielkopolski Indyk czuwa nad całym procesem produkcji mięsa indyczego. A proces ten rozpoczyna się już na etapie uprawy wysokiej klasy zbóż, ich magazynowania i produkcji pasz.

Etap II:

Hodowla indyków

Mamy pewność, że nasz drób otrzymuje odpowiedni pokarm, a hodowla jest zdrowa. Chów nadzorujemy od jednodniowego indyka i obejmujemy kontrolą cały proces produkcji. Efektem stosowania zbilansowanej diety jest uzyskanie wysokiej klasy mięsa z indyka.

Etap III:

Ubój, rozbiór i konfekcja mięs

W naszej ofercie znajduje się pełen asortyment mięsa indyczego rozpoczynając od całej tuszki, poprzez wszystkie elementy sprzedawane osobno, a kończąc na przygotowaniu mięsa według specyfikacji klienta

Etap IV:

Przetwórstwo indyka

Chcemy, aby nasza marka w świadomości klientów istniała jako ta, która oferuje produkty zawierające 100% mięsa z indyka. Nasze wędliny, kiełbasy, salami, filety, pasztety, kindziuki, piersi, mortadele czy polędwice charakteryzują się wybornym smakiem.

Wielkopolski Indyk

Wielkopolski Indyk jest firmą rodzinną o bogatych tradycjach w dziedzinie produkcji żywności. Początki firmy sięgają 1967 roku, w którym Alfred Glinkowski rozpoczął produkcję drobiarską. Lata 80 - te przyniosły dynamiczny rozwój, a do zarządzania firmą włączyli się synowie: Włodzimierz, Zbigniew, Henryk oraz Grzegorz.

Sekretariat / Księgowość / Kadry

Wielkopolski Indyk,
Bolesławiec 12A, 62-050 Mosina
+48 61 893 03 04
+48 61 893 03 07

Dział Handlowy

Wielkopolski Indyk,
Bolesławiec 12A, 62-050 Mosina
+48 61 893 03 10 (Świeże)
sprzedaz@wielkopolski-indyk.pl +48 61 893 03 27 (Przetworzone)